Menu

Alibaba’da güvenilir tedarikçi nasıl bulunur?

Alibaba Tedarikci Satici Guvenilir

Alibaba sitesinde güvenilir satıcı bulmanın önemli detayları:

Amazon satış eğitiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biride güvenilir bir tedarikçi bulmanız gerekmektedir. Amazon’da satmayı düşündüğünüz ürünü  Alibaba.com sitesindeki tedarikçiler ile görüşerek bulabilirsiniz. Alibaba.com’u ziyaret etmeden önce mutlaka ürünle ilgili tüm detayları öğrenmeniz gerekmektedir. Amazon’da rakiplerinizin aldığı yorumları çok iyi inceleyip kötü yorum alma sebeplerini mutlaka bulmanız gerekmektedir.

Amazon.com müşterilerine o ürünle ilgili bir çözüm üretmemiz rakiplerimizden bir adım önde olmamızı sağlayacaktır. Ürününüzü mutlaka geliştirmesi ve farklılaştırmalıyız. Bunun için mutlaka zaman harcamalısınız. Eksik yanları aynı ürünü Alibaba.com’dan alarak Amazon.com’da satmaya çalışmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Eksik yanlarını az olan bir ürünü bulduysanız dahi bu ürünü mutlaka farklılaştırmaya yönelmeniz gerekmektedir. Benzer bir ürünle kombin yaparak Amazon müşterisinin algısını ürününüze çekebilirsiniz.

Alibaba.com’da tedarikçilerle görüşürken istediklerinizi net bir şekilde ifade etmeniz gerekmektedir. Fiyat teklifi alırken hazırlamış olduğumuz taslağı maddeler halinde oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca yazışmaların çoğunu da ve önemli olanları Alibaba.com Messenger servisini kullanarak yaparsanız ileride doğacak anlaşmazlıklarda geriye dönük konuşmalara çok kolay ulaşabilirsiniz.

Fiyat teklifi alırken kargo ve gümrük vergileri dahil fiyat almamız maliyet analizi yaparken işimizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca Amazon depolarına teslimi konusunda sorumluluk üreticide olacağı için sizin ekstra sevkiyat operasyonu ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Tedarikçiye mutlaka daha önce Amazon ‘da satış yapan kişilerle çalışıp çalışılmadığı sorulmalıdır. Amazondaki süreçlere aşina olan bir üretici sizin hatalı bir işlem yapmanızı da önleyebilir.

Göndermiş olduğu ürün detaylarını ve görsellerini mutlaka iyi incelemeniz gerekmektedir. Siparişe geçmeden önce karar verdiğiniz üreticiden kesinlikle numune ürün tedarik etmenizi tavsiye etmekteyiz. Bu işlemi kesinlikle zaman kaybı ve maliyet olarak düşünmeyin. Numune ürün ileri de daha büyük maliyetler çıkmasını önleyebilir. Ayrıca ürününüze inanmanız için o ürünü canlıda görmeniz gerekmektedir.

Ürüne karar verdiniz ve kesinlikle sigortalama yapmayı es geçmeyin!

En önemli noktalardan biri de karar verdiğiniz ürünün ödemesini mutlaka Alibaba.com Trade Insurance ( Ticaret Sigortası) hizmetini kullanarak gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde tedarikçi ile yaşadığınız sorunlarda çözüm bulamayabilirsiniz.

Alibaba bu hizmetle ilgili alıcı ve satıcıdan küçük bir komisyon bedeli almaktadır. Alibaba.com’dan bu komisyon bedelini öğrenebilirsiniz. Tedarikçiler genelde bu komisyon bedelini sizin ödemenizi isteyecektir. Bunu pazarlık konusu haline getirebilirler. Ancak yükümlülük iki taraftadır.

Alibaba.com bir çok üretici ve trading company bulunmaktadır. Bazen trading company size uygun fiyat verebilir. Mümkün olduğu kadar ne kadar üretici ve satıcı firma varsa fiyat teklifi almanız gerekmektedir. Alibaba.com’da Gold Supplier ve Trade Insurance özelliği olan firmalar ile çalışmak her zaman önceliğimiz olmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir