Menu

Amazon ödemeleri için Payoneer hesabı oluşturmak

Payoneer hesabımı nasıl kullanırım?

Amazon.com’da açtığınız mağazanızda yapılan satışlardan gelen kazançlarınızı Payoneer hesabınızı kullanarak alabilirsiniz.

Kayıt işlemleri sırasında Türkiye’de kullandığınız bir hesaba bağlayarak Payoneer hesabınızı açabilirsiniz. Payoneer hesabınızı açarken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri sizden istenilen Adres ve diğer iletişim bilgileri mutlaka Amazon.com’da ki bilgileriniz ile bire bir aynı olması gerekmektedir. Aksi halde süreçlerde sorun yaşayabilirsiniz.

Payoneer bilgilerinizi onayladıktan sonra resmi bilgilerinizi sizden talep etmektedir. Onaylama süresi 2 günü bulabilmektedir. Hesap açılışından sonra Payoneer kartınızı talep edebilirsiniz. Talep edilen Payoneer kartınız 4-15 iş günü içinde adresinize gelecektir. Size gönderilen kart ön ödemeli MasterCard şeklindedir.

Payoneer ödemelerinizi kartınızı kullanarak alabilmek için kartınızı etkinleştirmeniz gerekmektedir. Kart zamanında elinize ulaşmaz ise mutlaka Payoneer Müşteri Hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekir.

Payoneer hesabınızda biriken kazançlarınızı istediğiniz zaman Türkiye’deki hesabınıza aktarabilirsiniz. Amazon.com’da biriken kazançlarınız sizlere ABD Doları şeklinde yüklenecektir. Payoneer.com web sitesinden bakiyelerinizi istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz.  Ayrıca Payoneer Kart talebinde bulunarak anlaşmalı bir çok ATM’den paranızı çekebilirsiniz.

Hesabınızın açılışı onaylandıktan sonra hızlı bir şekilde Amazon Hesabınızı bağlamak için gereken maili Payoneer Müşteri Hizmetlerine atmanız gerekmektedir.

Payoneer Ek Ücretler Nelerdir? 

Payoneer diğer bankalar gibi gerçekleşen belirli işlemlerden ücret almaktadır. Ayrıca Payoneer kartı kullanmanız dahilinde ek ücretler alınabilmektedir. Tüm detaylı bilgileri Payoneer Yardım Merkezini ziyaret ederek alabilirsiniz.

5 Responses to “Amazon ödemeleri için Payoneer hesabı oluşturmak

 • Selamlar,

  Payoneer ile alakali bir sorum olacakti. Payoneer Amazon uzerinden aktaracagi parayi, Turkiye’deki dolar hesabina miaktariyoryoksa Turk Lirasi cinsinden olan banka hesabima da TL olarak aktaraiyor mu?

  Ilginiz icin tesekkur ederim.

  Sarp Kaya

 • istediğin atmden tl olarak çekersin. ama dolar veya euro olarak sadece bankanın belirlediği atmlerden çekim yapabilirsin.

 • Selamlar

  Payoneer hesabı açıp kart talep etmediğim halde 29$ lık hesap işletim ücretini ödeyecekmiyim?

 • Mesela amazonda şirket üzerine hesap açtık diyelim. Payoneer hesabımızı da Türkiyede’ki şirket banka hesabınamı bağlamamız gerekiyor? Şahsi bir payoner açıp amazona entegre edebilirmiyiz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir