Menu

Amazon tam gaz Türkiye’ye geliyor!

Dünya genelinde Amazon.com online alışveriş sitesini hemen hemen herkes biliyor ve özellikle en çok Amerika bölgesinde aktif olarak hizmet vermekte olan Amazon Almanya, İngiltere, gibi ülkelerde de aktif olarak e-ticaret sistemi ile komisyon karşılığı satıcıların ürünlerini listeleyerek satış yapmasına ve son kullanıcılarında en uygun fiyattan almasına yardımcı olan sistemi ile bu sektörde çok etkili bir rol oynuyor. Kısacası bu durumda Alan memnun Satan memnun, demekten başka bir şey kalmıyor.

Hepsiburada.com söylentileri yalanladı!

Amazon’un geleceği söylentileri çıktığında pek çok haber sitesinde Amazon’un Hepsiburada.com ile irtibata geçmiş olduğunu ve satın alacağı yayınlanmıştı. Bu haberleri Hepsiburada.com yetkilileri yalanladı ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını çıkan haberlerin yalan olduğunu açıkladı.

Amazon Mart ayında test satışlarına başlayacak!

Evet Mart ayı sonlarına doğru Amazon’un Türkiye’de artık test satışlarına başlayacağını ve bu test satışlarının ardından da sistemin oturması üzerine kendi depolarını ve kendi kargo firmasını da kurup sisteme bu şekilde devam edeceği öğrenildi. Kargo firmasını kendisi kuracağını öğrendiğimiz Amazon Fedex veya UPS gibi dev bir kargo firması yapılanmasının da sinyallerini verdi. Kargo adı da ”Shipping with Amazon” olduğunu öğrendik.

Toptancılar ve satıcılar hazır olun!

Amazon Türkiye’deki toptancılara ve satıcılara hazır olun mesajını verdi. Türkiye’de pek çok online alışveriş sitesi olması Amazonu korkutmuyor aksine kendisine özel geliştirilmiş sistemi ile Türkiye’de daha çok tercih edileceğini düşünüyor. Diğer online alışveriş siteleri (rakipler) ise olayı şimdilik sessizce izleyip takip ediyorlar.

Ayrıca normalde %15 komisyon oranı ile çalışan Amazon Türkiye’de %10 komisyon ile girmeyi planlıyor. Bu oran ile tüm satıcıları ve toptancıları da kendisine çekeceğini planladığını tahmin ediyoruz.

Amazon Almanya’da Türkçe dil desteği aktif

Amazon.de yani Almanya’da aktif olarak hizmet veren Amazon sitesinde Türkçe dil desteğinin de eklendiğini ve Almanya’da yaşayanlarında dikkatini çektiğini belirtmek isterim. Amazonu Türkçe dil desteği ile keşfetmek ve gezinmek istiyorsanız eğer amazon.de sitesine girip görebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir