Menu

Amazona başlarken yapılması gerekenler?

Amazonda satış yaparak ek gelir elde etmek için kilit noktalarını iyi bilmemiz gerekmektedir.   Amazonda satış yapacakların özellikle dikkat etmesi gereken konulardan biri ürün bulma ve tedarik kısmıdır. Bildiğiniz gibi birçok ülkeden binlerce satıcı ve milyonlarca müşterinin buluştuğu bir platformda sizin de kendi ürünlerinizi satmanız için kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir.

Oyunu kurallarına göre oynamazsanız sadece Alibaba.com’dan ürün bulup Amazon deposuna ürün göndermiş olursunuz. Satılmasını beklerken oluşan reklam harcamalarınızı nasıl ödeyeceğinizi düşünürsünüz.

Amazonda satış yapmadan önce Amerika’da yaşayanların nelere para harcadığını nelere ihtiyaç duyduğunu araştırmanız gerekmektedir. Size söylenen belli başlı programlarla sadece hangi ürün çok satmış diye bir araştırma yaparsanız emin olun ki bulduğunuz ürün hatalı bir ürün olacaktır. Yaptığınız araştırmalar ile bu programlarda ürün araştırması yaparsanız çok daha hızlı ve net sonuçlar alabilirsiniz.

Payoneer ve Amazon hesaplarınız açıldıktan sonra ürün arama işlemine başlayabilirsiniz. Daha önceden belirlediğiniz bir ürün varsa ise mutlaka rakiplerinizi takibe almanız gerekmektedir. O ürünün pazarı nasıldır rakipleriniz fiyat değişiklikleri nasıldır hangi dönemde satışlar çıkmaktadır bunları dikkatle incelemeniz gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz üründe Trade Mark veya Patent ile ilgili araştırma yapmadan kesinlikle sipariş aşamasına geçmemiz gerekmektedir.

Öncelikle kendimize ayda ne kadar bir kazanç sağlamayı istiyoruz bu soruyu sormamız gerekmektedir. Bu şekilde araştırma yaparken ürün maliyetleri ortaya çıkarken bu soru size hız kazandıracaktır. Ayırmış olduğunuz reklam ve promosyon bütçeleri de bu kısımda büyük rol oynamaktadır. Ayda kazanmayı planladığınız rakama göre bir ürün araştırması ve sipariş adeti oluşturulması gerekmektedir. Bu planlar önceden yapılmazsa işimiz tamamen şansa kalmıştır.

Araştırma yaparken gireceğimiz stok sayısı ve reklam bütçelerimiz almış olduğumuz nakliye dahil costlara göre belirlenecektir. Amazon Profesyonel Danışmanlık Merkezi olarak tüm süreçlerde danışanlarımızla beraber hareket ederek minimum riskle ek gelir elde etmelerini sağlamaktayız. Ayrıntılı bilgi için www.amazonkursu.net sayfamıza başvurduğunuz da danışmanlarımız size detaylı bilgi verecektir.

One Response to “Amazona başlarken yapılması gerekenler?

  • “Oyunu kurallarına göre oynamazsanız sadece Alibaba.com’dan ürün bulup Amazon deposuna ürün göndermiş olursunuz. Satılmasını beklerken oluşan reklam harcamalarınızı nasıl ödeyeceğinizi düşünürsünüz.”
    şurada reklam harcamalarını nasıl ödeyeceğinizi düşünürsünüz derken satış yapacağımız zaman biz reklam vermeden amazon bizim adımıza reklam düzenliyor ve bizden ücret mi istiyor yoksa bizim isteğimize bağlı bir durummudur bu yani ek bir reklam ücreti bizim isteğimiz dışında gelebilir mi sadece satış yapmak isteyen birine?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir