Menu

Amazon’da her zaman bir adım önde olun!

Amazon’da ürün seçimi nasıl yaparım?

Amazon.com da bireysel ve kurumsal olmak üzere mevcut satıcılarla rekabet etmek için ürün seçme ve geliştirme planlarımızı çok iyi yapmamız gerekmektedir. Rakiplerimizin ve seçtiğimiz kategorilerin çok iyi araştırılması ve analiz edilmesi hassas noktalardan biridir.

Araştırma yaparken en çok kullandığımız programların başında Amzowl ve JungleScout gelmektedir. Ancak bu programları kullanırken ürün seçme kriterlerini çok iyi belirlemek gerekir. Ayrıca bu programlardan bulduğumuz ürünleri manuel olarak da takip etmeliyiz.

Danışmanlarımız sizlere ürün bulurken yaşamış olduğu deneyimler sayesinde rehberlik ederek doğru ürün seçiminize yardımcı olmaktadır.

Ürün seçimi ile beraber sizlere bu ürünü nasıl geliştirmeniz gerektiği veya mevcut ürünün nasıl satış rakamlarını yukarıya taşıyacağınız ile ilgili destek vermektedir. Çin’de ki iş ortaklarımız ürün geliştirme ve numune konularında sizlere her zaman yardımcı olmaktadır.

Amazon’da rakiplerimizden bir adım önde olmak için neler yapmalıyız?

Seçtiğimiz veya geliştirmek istediğimiz ürünlerde rakip analizini yaparken çok dikkatli olmalıyız. Rakiplerimizin hangi anahtar kelimelerde ön sıralarda olduğunu, görsel seçimlerine ve listeleme kalitesini detaylı bir şekilde incelemeliyiz. Danışmanlarımız rakip anahtar kelimelerin bulunmasında tecrübelerini kullanarak size işin kilit noktalarını göstermektedir.

Amazon’da listeleme kalitenizi nasıl arttırabilirsiniz?

Amazon.com da satıcıların bir çoğu listelerini belli periyodlarda güncelleyerek kendilerini geliştirmektedir.

Profesyonel danışmanlarımız listenizi pazarlama stratejilerine göre hazırlanmasına destek olmaktadır.  Amerika’da yaşayan bir kişinin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda düzenlemeniz gerekmektedir.

Listeniz çok uzun ve sıkıcı olmamalıdır. Bu bölüm sizin mağazanızı ziyaret eden müşterinin ilgisini çok kısa sürede çekecek ve satış kapama tekniklerini içerecek şekilde dizayn edilmelidir.

Amazon’da 12 saniyede satış yapmanın püf noktaları nelerdir? Satış getiren cümleleri nasıl seçerim ?

Amazon’da müşteriniz mağazınızı ziyaret ettiğinde satışa dönmesi için toplam 12 saniyeniz bulunmaktadır. Öncelikle insan psikolojisi ile ilgili konuları biraz araştırmanızı tavsiye ederiz.

Amazon Kursu sitemizde de bahsettiğimiz üzere profesyonel danışmanlarımız satış getiren cümleleri itina ile belirledikten sonra bunları listelerinize uygun bir şekilde adapte etmek için sizlere yardımcı olmaktadır. Ayrıca danışmanlarımız satışta sonuca götürmek için kilit cümleler oluşturarak satış kapama ile ilgili listenizi düzenlemenize destek vermektedir.

4 Responses to “Amazon’da her zaman bir adım önde olun!

 • Verdiğiniz bilgiler çok iyi
  Fakat size nasıl güvenebiliriz çünkü işin içinde para var
  kursa kayıt olduk diyelim hep beraber ürün analizi yaptıktan sonra ürünü bulduk tedarikçiler ile pazarlık yaptık anlaştık Amazon depomuza gönderdik
  Daha sonrasında ürünümüzü satamadık
  elimizden gelen her şeyi de yaptık yine satamadık bu durumda ne yapacağız

 • satış nasıl olur, ürün nasıl bulunur gibi birçok sorum var ama herşey eksik .

  • Tamer bey sorunuz çok geniş kapsamlı bir soru size bu sorularınızın cevabını severek vermek isteriz, fakat sitemizde bulunan formu doldurursanız eğer size danışmanımız dönüş sağlayacak ve sorularınıza bire bir cevap verecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir