Menu

Amazon’da nasıl bir ürün satabilirim?

Amazon.com’da hangi ürünleri nasıl satabilirim nereden tedarik edebilirim?

Amazon Kursu tecrübeli ekibimizin hazırladığı yazıları sizler ile Amazon Ücretsiz Kurs kategorimiz üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz. Bugün sizlere Amazon’da ürün nasıl satılabilir? ve Ürün seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Ayrıca ürün tedariği konusunda ne gibi çözümlemeler yapılabilir? sizler ile bu konulara değineceğiz. Dilerseniz hemen başlayalım;

Düşük rekabete dayalı fiziksel ürünleri seçerek cirolarımızı arttırabiliriz. Kategori seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de rekabetin fazla olup olmamasıdır. Kullandığımız programlar sayesinde rekabeti olan ürünleri ve araştırma yapılan keywordleri beraber inceleyerek sizlere destek oluyoruz.

Amazon.com’da ürün seçerken seçtiğimiz keywordün ne kadar çok search yapılması değil satın alınma sayılarını baz almamız gerekir. Çok fazla search alan bir keyword ile ilgili ürünün çok satıldığı anlamını çıkarmamak gerekir. Ayrıca Google Trends kullanarak hangi dönemlerde satışların pik yaptığına mutlaka bakmamız gerekmektedir.

Satılacak en kolay ve karlı bir ürünü bulmak veya geliştirmek birinci hedefimiz olmalıdır. Bu hedefleri oluştururken belli kuralları mutlaka öğrenmemiz gerekmektedir.

Önemli noktalardan biri de bütçeniz dahilinde mutlaka brand register (marka kaydı) yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ya da Amazon korsanlarının listenize girmesini zorlaştırmak adına mutlaka farklılaşmaya gitmeniz gerekmektedir. Danışmanlarımız bu hassas noktalar üzerinde çalışırken ürün geliştirmenize destek olmaktadır.

Amazon’da yüksek satış hacimli ürünleri seçerken şunlara dikkat etmeliyiz; Amazon.com’da olan mağazanız için satış yapacağınız ürünleri çok dikkatli seçmeniz gerekiyor. Özellikle ürün seçimi ve ürün geliştirme konularında uzman kadromuz tecrübelerini size aktararak hatalı ürün seçmenizi önlemeye çalışıyoruz. Ek gelir elde etmek istiyorsanız alacağınız riskleri minimuma indirmeniz gerekiyor.

Ürün seçiminde kullanacağımız programların kilit noktalarını mutlaka çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Profesyonel danışmanlarımız sizlere ürün araştırma ve geliştirme kısmında Çin’de bulunan iş ortaklarımızın bağlantılarını da kullanarak sorunsuz bir şekilde bu süreci atlatmanız için sizlere yardımcı oluyoruz.

Amazona ürün göndermek için işin en önemli kısmı ürün ürettirme ve tedarikçi görüşmeleri;

Tedarikçi ile ilgili görüşme aşamasına geldiğinizde mutlaka hangi ürünü ve ne istediğinizi çok iyi netleştirmeniz gerekmetedir.

Rekabetini ve diğer tüm detaylarını araştırdığınız ürünü Alibaba.com ve Dhgate.com gibi sitelerdeki tedarikçiler ile görüşerek fiyat ve maliyet analizlerini yapabilirsiniz. Tedarikçilerle pazarlıktan önce Amazon.com satıcıları ile daha önce çalışıp çalışmadıklarını mutlaka sormalısınız.

Bu tür operasyonların daha önce yapmış olması sizin büyük avantajınıza olacaktır. Ayrıca istediğiniz ürünle ilgili geliştirmesini belirlediğiniz noktaları iyice belirttikten sonra pazarlık aşamasına geçebilirsiniz. Pazarlık’da mutlaka nakliye ve gümrük vergileri ödenmiş şeklinde fiyat almamız gerekmektedir. Tüm süreçlerde profesyonel danışmanlarımızın tecrübelerinden maksimum şekilde faydalanmanız için bire bir danışmanlık şeklinde hizmet veriyoruz.

One Response to “Amazon’da nasıl bir ürün satabilirim?

  • merhaba. ürün satmayı düşünüyorum ama daha önceden böyle bir girişimde bulunmadığım için nasıl yapacağımı kavrayamadım. tekstil ürünleri satmak istiyorum. kendi dükkanımda kendim imal edeceğim ürünleri. ürünleri paketlenmiş halde hazır ettikten sonra ne yapmam gerekiyor açıklayabilir misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir