Menu

Amazon’da nasıl satış yapılır, mağaza nasıl kurulur?

Amazon nedir? Amazon’da nasıl mağaza kurulur?

Amazon.com  A’dan Z’ye her türlü ürünü satabileceğiniz bir E-ticaret sitesidir. İlk olarak kitap satma amaçlı kurulmuş bir e-ticaret sitesi olarak bilinmektedir.

Her gün gelişen Amerika ve diğer Amazon pazarlarında kendi deponuzu veya Amazon depolarını kullanarak ürünlerinizi müşterilerinizle buluşturabilirsiniz.

Gelişen Pazar ve talepler doğrultusunda birçok farklı kategorilerde ürünler satılmaktadır.

Amazon.com ‘da iki yöntemle satış yapılmaktadır.

  • Amazon FBA ( Fulfilled by Amazon) Seller: Amazon FBA satıcısı olmak isterseniz profesyonel hesap açmanız yeterli olacaktır. Bu sayede ürünleriniz Amazon depolarında muhafaza edilmektedir. Müşteriniz sipariş verdiği anda Amazon depolarından ürünleriniz sevkiyat yapılarak 2 gün için müşterilerinize ulaşmaktadır. Amazon satıcılarının bu yöntemi en çok tercih etmesinin sebebi Amazon müşterileri en kısa sürede ürünlerinin elinde olmasını istemektedir.

Amazon.com tamamen müşteri odaklı olması sebebiyle kendi depolarını kullanarak müşterilerine en iyi hizmeti vermektedir.

Amazon FBA satıcısı olarak başladığınızda maaliyetlerinize etki eden Personel, Depo, Lojistik ve benzeri unsurlardan tasarruf ederek satışlarınıza başlayabilirsiniz.

Amazon FBA satıcısı olarak çok dikkatli olmanız gereken noktalar vardır. Profesyonel danışmanlarımız sizlere Amazon hesaplarınızın açılması,ürün seçimi,ürünlerin depolara gönderilmesi, ürün listesinin oluşturulması ve satışa çıkan ürünlerin pazarlama stratejileri konusunda destek olmaktadır.

  • Amazon FBM ( Fulfilled by Merchant) Seller : Bu seçenek kendi depolarını kullanmak isteyen satıcıların tercih ettiği yöntemdir. Amerika’da depo tutma maliyetleri ve diğer giderler hesaba katılarak iyi planlanması gereken bir operasyondur.

Ayrıca müşteri memnuniyetini bu seçenekte de yüksek tutmanız gerekmektedir. Bu da maliyetleri etkileyen bir faktördür.

Türkiye’de ürettiğiniz veya satmayı düşündüğünüz bir ürünü Amazon FBM yöntemiyle Amazon depolarına göndermeden satışını yapabilirsiniz. Profesyonel danışmanlarımız sayesinde kargo maliyetlerinizin hesaplanmasında ve gümrük işlemlerinizde ki kritik noktalarda sizlere destek olmaktayız.

Amazon.com’da satış yapmanın püf noktaları:

  • Amazon.com’da profesyonel satıcı hesabınızın açıldıktan sonra bizim tavsiyemiz Amerika pazarı ile ilgili bir araştırma yapmanız. Bu araştırmalar neticesinde Amerika’da yaşayan kişilerin alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını ve trendleri gözlemlemeniz size çok büyük fayda sağlayacaktır. Açıkçası bakış açınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Danışmanlarımız sizler ile bu süreçte sürekli dirsek teması halinde olacaktır.
  • Ürün seçimi ile ilgili kullanmış olduğumuz profesyonel programlar sayesinde işiniz kolaylaşmaktadır. Bu programların efektif kullanılması ve ürünlerin doğru analiz edilmesi en önemli konulardan biri olmaktadır. Yanlış Pazar ve ürün seçiminin size zaman ve para kaybettirme olasılığı çok yüksektir. Profesyonel danışmanlarımız bu programların kullanılması ve ürün analizi ile ilgili her zaman en iyi desteği vermeye hazırdır.
  • Ürün seçiminin çok önemli olduğu kadar o üründeki rakiplerinizin stratejileri de çok büyük önem taşımaktadır. En çok satan ürün sizin fırsat ürününüz olmayabilir. Bulduğumuz üründe mutlaka ya geliştirme ya da satışı kolaylaştırıcı farklı unsurlar ekleyerek devam etmeliyiz. Rekabetin fazla olmadığı ve uzun vadede bize kazandıracak ürünler seçmemiz gerekmektedir.
  • Ürün araştırması ve tedarik kısmında Alibaba.com bize çok büyük bir fayda sağlamaktadır. Alibaba.com trade insurance ile ticaretinize güvende başlayabilirsiniz. Tedarikçilerle iletişim ve pazarlık yöntemleri konusunda deneyimli ekibimiz tüm süreçlerde destek olmaktadır.
  • Seçtiğimiz ürünlerin doğru bir şekilde Amazon depolarına ulaşması için kargo planlarının doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Aksi halde bu işe daha başlamadan çok büyük kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu kritik süreçlerde danışmanlarımız size en hızlı desteği vermektedir.
  • Satışa hazır olan ürünlerinizin doğru satış ve pazarlama teknikleri kullanılarak listelenmesi çok önemlidir. Ürününüz ne kadar iyi olursa olsun pazarlama tekniklerini doğru kullanamazsanız satış rakamlarınız düşük olacaktır. Doğru adımları atabilmeniz için deneyimli ekibimiz size en iyi desteği vermeye hazırdır.

One Response to “Amazon’da nasıl satış yapılır, mağaza nasıl kurulur?

  • merhabalar ben amazon saticisi olmakistiyorum ama cok fazla bir bilgim yok bu konuda, yardimci olabilir misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir