Menu

Amazon’da PPC Reklam nedir, nasıl yapılır?

Amazon PPC Reklam Nedir?

Amazonda satış yapanlar için PPC reklamları

Amazonda satışlarını arttırmanız için Amazonun bünyesinde PPC (Pay Per Click) reklamları açarak listenizi ön plana çıkarabilir ve satışlarını arttırabilirsiniz. Buraya kadar görünen her şey normaldir. Fakat amazonda satış yapması gereken kişilerin çok dikkat etmesi gereken birkaç nokta vardır.

Reklam ve promosyon aşamasına geçmeden önce yapılması gerekenleri el alacağız. Tüm içeriklerimizde de  bahsettiğimiz gibi Ürün Bulma ve Tedarik kısmında tüm parametreleri inceleyip ona göre hareket etmeliyiz.

Amazonda satış yapmak isteyenlerin en çok hataya düştüğü durumlardan biri Alibaba.com’dan ürün bulup Amazona gönderince her şeyin tamam olacağıdır. Amazonda ürün satmak istiyorsanız bulacağınız ürün mutlaka bir müşterinin sorununa çözüm olması gerektiğidir.

Yani işe sadece Alibabadan ürün bul Amazona gönder satılsın olarak bakmamak gerekir. Herkes bunu satıyor hadi bizde satalım mantığında hareket edersek baştan kaybederiz. Bulacağımız ürünle ilgili mutlaka farklılaştırma yapmamız gerekmektedir. Bu ürünü geliştirmek veya farklı bir kombinle pazarlamak olabilir.

Amazonda ürün seçimi yapıldıktan sonra satışa başlamadan önce mutlaka mağazanızda sergilediğiniz ürün ile ilgili görsel,içerik ve keywordlerimizin optimize edilmiş olması gerekmektedir. Amazonkursu.net olarak bu 3 süreçte danışanlarımızla beraber hareket etmekteyiz. Amazonda görsel en önem verilmesi gereken konulardan biridir. Ürününüz ne kadar iyi olursa olsun görselleriniz müşteriyi alıma geçirmiyorsa yapacağınız her şey boşuna gidebilir. Bu sebeple kesinlikle profesyonel bir çekim ve danışmanlık almanız gerekmektedir.

Listinginizin içeriğini hazırlarken 12 saniye satış teknikleri gibi müşterisinin algısına akışkanlık kazandırarak satışı sonlandıracak bir içerik olması gerekmektedir. Bu sebeple sadece rakiplerinizin içeriklerinden kopyalar alınarak listing oluşturulmamalıdır. Ayrıca farklı toollar kullanarak mutlaka rakiplerin keywordlerini alarak arka tarafta kendi keywordlerimizi buna bağlı olarak düzenlememiz gerekmektedir.

Son olarak PPC kampanyası oluşturmadan once mutlaka videolu verified yorum veya görselli yorumlara alarak müşterinin listenize güven sağlamasını oluşturmanız gerekmektedir. Yorumlar bir nevii sizin referans listeniz olacaktır. Ne kadar iyi ve çok referansınız olursa satışlarınız o derece artarak ilerleyecektir. PPC kampanyalarınızı Otomatik ve Manuel açarak başlatabilirsiniz. Öncelikle yapılması gereken Otomatik açmak sonrasında optimizasyonlar yaparak maliyetleri düşürücü manuel reklama geçilmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir