Menu

Amazon’da rakiplerinizin bir adım önünde olun!

Amazon Rekabet Rakip

Amazonda satış yaparken rakipleriniz ile rekabet etmek için 2 önemli taktik vermek verebiliriz. www.amazonkursu.net üzerinden profesyonel danışmanlık hizmeti alan danışanlarımız ile beraber yaptığımız çalışmalarda bu 2 taktik üzerinde oldukça fazla durmaktayız. Ürün bulma ve seçme kısmı Amazonda satış yapacak kişilerin en çok dikkat etmesi gereken konulardan biridir.

1. Taktik seçtiğiniz ürünü mutlaka farklılaştırmamız gerekmektedir. Herkesin sattığı  ürünü Alibaba.com’dan tedarik edip Amazon.com’da satmaya çalışmamız bizi başarıya maalesef götürmeyecektir.  Amazonda birçok rakibiniz bulunmaktadır. Bunlardan bazıları üretici firmalar hatta Amazonun kendisi bile olabilir. Mutlaka bulduğunuz ürünle ilgili zaman harcayarak geliştirmeye çalışmalısınız.

Müşterilerinizin ihtiyaçlarını tespit ederek bunlar üzerine yoğunlaşmanız gerekmektedir.

Rakip satıcıların sattığı üründeki iyi ve kötü yorumları çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Yaptığınız çalışmalar sonucu seçtiğiniz üründe farklılaştırmalar olup olmayacağını size bildirecektir. Farklılaşma yaratamayacağınız ürünlere girilmesini genellikle tavsiye etmemekteyiz.  En basit Kahve Kupası satacak olsanız bile farklılaşmaya mutlaka gitmeniz gerekmektedir.

Farklılaşmayla ilgili tedarikçiniz ile görüşürken seçtiğiniz ürünle ilgili mutlaka çok iyi araştırma yapmalıyız. Tedarikçiyi müşterilerin talepleri doğrultusunda doğru ürüne yönlendirmeliyiz.

2. Taktik olarak seçtiğimiz ürünle ilgili benzer ürünleri kombin ederek müşteri algısını mağazanıza çekebiliriz. Müşterileriniz Amazonda ürün sayfanızı ziyaret ettiğinde genel olarak toplamda 12 saniyeniz bulunmaktadır. O sayfada müşteriye o ürünü kullanırken alacağı faydayı görselleriniz ve ürün özelliklerinizle mutlaka aktarmalısınız.

Amerikalılar özellikle almak istediği ürünün yanında benzer özellikte ve işine yarayacak bir ürünü ücretsiz olarak alabileceğini bilmesi sizi seçmesinde büyük önem arz etmektedir.

www.amazonkursu.net (Amazon Kursu) profesyonel danışmanları listenizi ve görsellerinizi nasıl hazırlamanız gerektiği ile ilgili sizlere destek olarak her zaman yanınızda olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir