Menu

Amazon’da satış yapmak için Amerika’da şirket kurmak gerekir mi?

Amazon'da Satış İçin Şirket Kurmak Gerekir Mi?

Amazon mağazası açmak ve satış yapmak şirket gerektirir mi?

Dünyanın en büyük satış sitelerinden biri olan Amazonda satış yapmak için Amerika’da bir şirketiniz olmasına ilk etapta gerek yoktur. Bireysel veya Profesyonel hesap açarak satış yapabilirsiniz.

Ancak tahsilat sistemi ile ilgili bilmeniz gereken noktalar çok önemlidir. Amazon Türkiye’deki banka hesaplarınızı kabul etmemektedir. Amazonun belirlediği ülkelerin birinde hesabınız olması gerekmektedir.

Türkiye’de yaşayıp Amazon.com’da satış yapmak için Amerika’da hesap açarak satış yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bunu Payoneer.com ile çözmekteyiz. Payoneer ile ilgili hesapların nasıl açılacağı ve Amazon mağazanıza nasıl entegre edileceği hakkında detaylı bilgiyi diğer makalelerimizde paylaşmış bulunmaktayız.

Danışmanlık hizmetlerimiz içinde Amazon.com ve Payoneer.com hesaplarının açılması ile ilgili danışmanlarımız sizlere her an yardımcı olmaktadır. Bu hassas bir konu olmasına karşılık hızlı bir şekilde bu süreci geçebilirsiniz.

Amazon.com’da önemli olan doğru ürünü bulmak, geliştirmek ve satış yapmaktır.

Amazon.com’da satış yapabilmek için hesaplarınızı açtıktan sonra ve ürününüzü Türkiye’den veya Alibaba.com sayesinde bulduğunuz tedarikçiden Amazon depolarına göndererek satışa çıkabilirsiniz. Amazon.com satıştan elde ettiğiniz gelirleri aldığı komisyonları ve reklam harcamalarınızı düştükten sonra Payoneer hesabınıza gönderir. Payoneer de oluşan meblağı ister havale ile Türkiye’de ki hesabınıza gönderebilir isterseniz de Payoneerin size gönderdiği ön ödemeli debit kart ile ATM’lerden çekebilirsiniz.

Yaptığınız işlemlerden olan gelirleriniz belli bir rakamın üstüne ulaşmadığı sürece gelir vergisi ile ilgili ciddi bir durum oluşturmaz. Gelir vergisine tabi olacak seviyeye geldiğiniz de şirket kurmanız sizin için faydalı olacaktır. Hangi aşamada şirket kurulacağı ile ilgili Muhasebecinize sorabilirsiniz. Şirket kurarak yaptığınız masrafları vergiden düşebilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz iş hacminiz büyümeden şirket kurmamanız yönündedir.

Ayrıca Payoneer’de biriken kazancınızı Alibaba.com da yaptığınız ürün alımlarında kullanabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak kur farkı oluşup zarar etmeden ürün alımları ile ilgili ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu sayede paranız ileTürkiye’ye girişi olmadan ürün alabilir ve satabilirsiniz. Sadece elde ettiğiniz kazançları Payoneer’den çekebilirsiniz. Bu da işlem hacminizi büyük göstermez ve şirket kurmanıza gerek kalmaz.

İş hacminiz büyüdü ve Amazonda satacağınız ürününüze Brand Registery yaptırmak istiyorsanız işte bu aşamada bir şirkete ihtiyacınız olacaktır. Brand Registery yaptırmanız size satış açısından bir çok avantaj sunmaktadır. Örneğin listelerinize görsel ve video yükleyerek satışlarını arttırabilirsiniz.

Ayrıca Amazon korsanlarının listenize girerek sizden daha düşük fiyatlara satış yapmasını önleyebilirsiniz. Ancak ilk başlarken korsanların mağazanıza girmesini önleyecek farklı işlemler ile kendinizi koruyabilirsiniz.

Sonuç olarak yeni başlayanlar için Amerika’da Amazon.com’da satış yapmak istiyorsanız bir şirket kurmanıza kesinlikle gerek yoktur. Çalıştığınız işinizden bağımsız olarak Amazon’da satış yapabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

18 Responses to “Amazon’da satış yapmak için Amerika’da şirket kurmak gerekir mi?

 • Merhabalar az önce Amazonda satış yapmak için şirket kurmak gerekir mi makalenizi okudum belirli bir noktaya geldikten sonra yurt dışında bir şirket mi açmamız gerekiyor yani?

  • Merhaba Muhammet bey evet belli bir ciro elde ettikten sonra sizi maliye fark edecektir ve bu ciroları rahat kazanabilmeniz için ve yüksek cirolarınızı riske atmamanız için Amerika’da şirket kurmanız en garantili yöntem olur. Ayrıca şirket kurmak sizin ticarette yaşayacağınız riskleri de azaltmaya yardımcı olacaktır. Üründen dolayı yaşanacak bir hukuksal durumdan dolayı şirketiniz yargılanacak siz değil. Bunuda göz önünde bulundurmak lazım…

 • Amazonda satıcı kaydı oluşturmak için vergi numarası isteniyor, şirketimiz olmadan vergi numarası sorununu nasıl çözeceğiz?

 • Merhabalar yorumlarda genelde gördüğüm yeterli limiti olan kredi kartı gerekli ibaresi . Limiti neye göre düşünmeliyiz sadece üyelik vs gibi şeyler mi yoksa satış hacimimizde mi önemli , örnek verecek olursam aylık 2000 dolar ciro yapıyorum lakin kartımın limiti 2500 tl ?
  Şimdiden cevap için teşekkürler

 • mantıklı bir soru sormak istiyorum şirketi neden türkiyede daha uygun fiyata kurmnuyoruzda neden amerıkada kuruyoruz ?

 • Merhaba, teşekkürler bilgilendirici yazı için, Ben şu anda Katar’da yaşıyoum ve Payoneer’den gelirleri burada ki banka hesabına çekersem Türkiye de vergi mükellifi olmama gerek kalır ? Hesabı Amazon Kanada’da açıp Fba ve Ds yapmak istiyorum.

 • Merhaba bende şirket kurmadım depo tutarken ve satış yapacagım ürünleri türkiyeden us ye gönderirken sorun yaşarmıyım ürünlerim oversize ürünler oldugu için gemiyle göndermek zorundayım.

 • Merhabalar ,
  Türkiye’de nir medikal şirketimiz ve ürünlerimiz var. ABD Amazon’da ürünlerimizi satmak istiyoruz. Bizim için en uygun olan yöntem nedir ? FBA ? Riskler tam olarak nedir ? Yorumcu arkadaşlardan satış yapan varsa bizimle iletişime geçebilir mi ?
  Teşekkürler
  Hasan

 • Selam amazon handmade de satış yapmak istiyorum yardımcı oluyormusunuz

 • Amazonda individual satıcı olarak nasıl bir vergilendirmeye tabi tutulucaz vergi numarası vs gerekecek mi?

 • Boş bir yazı, Türkiye de şirket kurmadan yapamazsın.

 • Merhabalar, Biz Amerikada şiret Kurduk
  Payooner Kartımızı Şipariş Ettik
  Ve Türkiye Üzerinde de Banka Hesabımız Mevcut

  Amerikadaki Şirket Adresi ve Payooner ve banka hesapları birbiri ile tutarsız bu problem olur mu .

  Şirketin

 • Biz imalatçıyız imalat ettiğimiz ürünü küçük çaplı olarak satmak istiyoruz şirket kurmadan . Bununla ilgili Amazon Amerika’da nasıl satış yapabileceğimiz hakkında bilgi edinmek istiyoruz. Örneğin burda imal ettiğimiz bir ürünü Amerika Amazon deposuna nasıl ulaştırabilir ve satışını yapabiliriz .

 • merhaba amazonda fba yapmak için amerikada şirket kurduk hesap açılış yardım hizmetiniz var mı varsa nasıl yararlanabilriz?

 • Merhabalar:
  Su an Amerikadayim. Amazon hesabi acmak istiyorum. Fakat burada sabit adresim olmadigi icin amazan hesabinda istenilen adresi po box ile de cozemiyorum. adres bilgileri icin nasil bir yol izlemem gerekir.
  Tesekkurler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir