Menu

Amazon’da ürün satışları nasıl arttırılır?

Amazon Kursu Danışmanlık Satış

Amazon’da satışları arttırmanız için 2 süper taktik!

Amazonda satış yapmanız için öncelikle ürün seçiminde çok dikkatli davranmanız gerekmektedir. Rekabeti ve çeşitliliği çok olan bir ürün seçerseniz sizi satış kısmında aşırı yoracaktır. Buda reklam maliyetlerinizin artmasına ve karlılığınızın düşmesine sebep olacaktır. Amazonkursu.net danışanları aldıkları profesyonel danışmanlık hizmeti sayesinde ürün seçiminde yapılacak hataları en aza indirmektedir.

Amazon’da ki ürününüz ile ilgili listing çalışmaları biter bitmez PPC reklamlarını açarak hangi kelimelere yoğunlaşacağınızı ve anahtar kelimelerinizi ortaya çıkarmak için otomatik olarak günlük belli bir bütçe ile en 10 gün reklam açmamız gerekmektedir.

Amazon’da satış yaparken en önemli konulardan biri listenizin bulunabilir olmasıdır. Eş zamanlı olarak bulunan listenizin müşteri gözünde alınmaya değer olmasıdır.

Ürününüz ile ilgili anahtar kelimeler ortaya çıktıktan sonra bir satış ve promosyon planı oluşturmanız gerekmektedir. Satışa çıktıktan sonra Amazon Seller hesabınız da kullanabileceğiniz birçok satış raporu bulunmaktadır. Bu raporları inceleyerek listenizle ilgili optimizasyonlar yapmanız gerekmektedir.

Listinginizi Amazon.com aramalarında ilk sayfalara çıkarmak için promosyon ve kupon çalışmalarını sistemli bir şekilde planlayarak yapmalıyız.

Belirlemiş olduğunuz reklam bütçeleri ile ürün arama sayfalarına listenize müşteri çekmeniz gerekmektedir. Bunu başarmanız için gerekli olan en önemli konu Ana görselinizin müşterinizin ilgili çekmesi ile doğru orantılıdır. Ana görseliniz müşteride ne kadar çok algı yaratırsa listenize trafik çekmeniz o kadar kolay olacaktır.

Amazon’da satış yaparken en önemli 2. konu da listenize çektiğiniz müşterilerin ürününüzü almaya değer bir ürün olduğuna inandırmanız gerekmektedir. Amazonda 12 saniye de satış çalışmaları ile listemizi optimize ederek müşterinin ürünü almaya değer özellikleri ortaya çıkararak satışı sonlandırmamız gerekmektedir. Seçtiğiniz ürünle ilgili listenize müşterileri geldiğinde ne alacağını bilerek gelmesi gerekmektedir. Bu da seçtiğinin ürünün kategorisinde aşırı fazla farklı model olmaması işinizi kolaylaştıracaktır.

Amazon.com’da bize uzun vade de kazandıracak ürünler seçmemiz ve bunlara yatırım yapmamız gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir