Menu

Başlamadan önce Amazon’da bilinmesi gerekenler!

Amazon’da yüksek satış hacimli ürünleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Amazon.com’da olan mağazanız için satış yapacağınız ürünleri çok dikkatli seçmemiz gerekiyor. Özellikle ürün seçimi ve ürün geliştirme konularında uzman kadromuz tecrübelerini size aktararak hatalı ürün seçmenizi önlemeye çalışıyoruz. Ek gelir elde etmek istiyorsanız alacağınız riskleri minimuma indirmeniz gerekiyor.

Ürün seçiminde kullanacağımız programların kilit noktalarını mutlaka çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Profesyonel danışmanlarımız sizlere ürün araştırma ve geliştirme kısmında Çin’de bulunan iş ortaklarımızın bağlantılarını da kullanarak sorunsuz bir şekilde bu süreçte sizlere yardımcı oluyoruz.

Amazon’da düşük rekabete dayalı fiziksel ürünler satarak nasıl cirolarımızı arttırabiliriz?

Kategori seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de rekabetin fazla olup olmamasıdır. Kullandığımız programlar sayesinde rekabeti olan ürünleri ve araştırma yapılan keywordleri beraber inceleyerek sizlere destek oluyoruz. Amazonda ürün seçerken seçtiğimiz keyword’un ne kadar çok search yapılması değil satın alınma sayılarını baz almamız gerekiyor.

Çok fazla search alan bir keyword için ilgili ürünün çok satıldığı anlamını çıkarmamak gerekir. Ayrıca Google Trends kullanarak hangi dönemlerde satışların pik yaptığına mutlaka bakmamız gerekmektedir.

Satılacak en kolay ve karlı bir ürünü bulmak veya geliştirmek birinci hedefimiz olmalıdır. Bu hedefleri oluştururken belli kuralları mutlaka öğrenmemiz gerekmektedir.

Önemli noktalardan biri de bütçeniz dahilinde mutlaka brand register yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ya da Amazon korsanlarının listenize girmesini zorlaştırmak adına mutlaka farklılaşmaya gitmeniz gerekmektedir.

Amazon.com’da satmayı düşündüğüm ürünü nereden tedarik edeceğim?

Tedarikçi ile ilgili görüşme aşamasına geldiğinizde mutlaka hangi ürünü ve ne istediğinizi çok iyi netleştirmeniz gerekmetedir.

Rekabetini ve digger tüm detaylarını araştırdığınız ürünü Alibaba.com ve Dgate gibi sitelerdeki tedarikçiler ile görüşerek fiyat ve maliyet analizlerini yapabilirsiniz. Tedarikçilerle pazarlıktan once Amazon.com satıcıları ile daha once çalışıp çalışmadıklarını mutlaka sormalısınız.

Bu tür operasyonların daha önce yapmış olması sizin büyük avantajınıza olacaktır. Ayrıca istediğiniz ürünle ilgili geliştirmesini istediğiniz noktaları iyice belirttikten sonra pazarlık aşamasına geçmelisiniz. Pazarlık’da mutlaka nakliye ve gümrük vergileri ödenmiş şeklinde fiyat almamız gerekmektedir.

Sizde Amazon.com sitesinde mağazanızı açıp Amerika’da satış yapmak istiyorsanız eğer, size hatasız bu iş nasıl yapılır? danışmanlık vererek öğretmek isteriz. Daha fazla detay için sitemizde bulunan formu doldurup bire bir sistemimiz nasıl işliyor öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir