Menu

ETSY Nedir, nasıl mağaza açılır, nasıl para kazanılır?

ETSY Handmade (el yapımı ürünler) ticareti nasıl yapılır?

Etsy.com kullanıcı dostu olan bir ara yüzüne sahip genelde ETSY sitesinde Amerika’da handmade el yapımı ürünlerin satıldığı e-ticaret sitesidir. Ek gelir elde etmek isteyenlerin kendi emeklerini ortaya katarak çıkardıkları ürünleri ETSY’de kendi mağazasını dizayn ederek satışa başlayabilir.

Amerika’da handmade (el yapımı) ürünler pazarı her geçen gün artmaktadır. Özellikle geleneksel ürünlere olan ilgi sayesinde kendi tasarladığınız ve ürettiğiniz ürünleri büyüyen bu pazarda satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Özellikle Türkiye’de el işçiliği ürünler konusunda çok şanslı bir ülke olduğumuzu söylemek istiyorum. Özellikle sizlere aşağıda hangi tür ürünlerin ETSY sitesinde çok tutulduğunu ve satış yaptığını aşağıda belirteceğim. Bu ürünler Amerika’da çok iyi satan ürünler ve kar marjı çok yüksek olan ürünlerdir.

Ayrıca ödemelerinizi de Shopier aracı ödeme kanalı ile alabiliyorsunuz. Hiç bir sıkıntı çıkmadan Türkiye’deki hesabınıza paranızı yatırıyor.

ETSY Amerika’da en çok satan ürünler:

 • Bakır el sanatları ürünleri
 • Gümüş el işçiliği ürünleri
 • Örgü el yapımı ürünler
 • Cüzdan ve Çanta el yapımı ürünler
 • Oymacılık el işçiliği ürünler
 • Dekorasyon el yapımı ürünler
 • Süs eşyası el yapımı ürünler
 • Deri bileklik el işçiliği ürünler
 • Takının her türlü el işçiliği ürünler
 • Ahşap el işçiliği ürünler

Şimdilik aklıma ilk gelenleri yazdım fakat daha aklıma gelmeyen yüzlerce el içliği ile üretilen ürünler var ve ülkemizin de bu ticaretten pay alması gerektiğini düşünüyorum. Daha önce de dediğim gibi ülkemiz bu konuda çok zengin bir ülke ve bunu değerlendirmek isterseniz eğer size Amerika’da mağaza açmanıza ve ürünlerinizin satışına yardımcı oluyoruz. Daha fazla detaylı bilgi için lütfen aşağıda yer alan bilgi formunu doldurunuz.

ETSY ile ilgili kısaca verdiğimiz hizmetler;

Etsy’de nasıl mağaza açarım? diye düşünüyorsanız tam yerindesiniz. Amazon-Etsy Destek Merkezi olarak profesyonel danışmanlarımız sayesinde Mağazanızı profesyonel bir şekilde oluşturmak,ürünlerinizin listelemesini ve keywordlerinizin optimizasyonlarını yaparak handmade ürünlerinizi satışa sunmanıza gerek canlı destek gruplarımızla gerekse de telefon desteğiyle yardımcı oluyoruz.

Ayrıca sosyal medya entegrasyonları ve site içi reklamların optimizasyonu sayesinde satışlarınızı arttırıcı kilit noktaları sizlere öğreterek profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Etsy’de hesap açma ve kilit noktalar ile ilgili sürekli yanınızda olarak hata yapmanızı önlüyoruz.

Ürün araştırılması, paketleme detayları, sevkiyat işlemleri ve gümrükleme hakkında profesyonel danışmanlarımız sayesinde ticaretinize minimum riskle başlayabilirsiniz.

3 Responses to “ETSY Nedir, nasıl mağaza açılır, nasıl para kazanılır?

 • merhabalar etsy actığım mağazalar devamlı kapanıyor kapanmaması için ne gerekli

 • Etsy de dükkan açmak için danışmanlık ve eğitim almak istiyorum.İngilizcem yeterli gelmiyor bu yüzden yardıma ihtiyacım var.Mümkünse telefonla iletişim kurabilir miyiz?

 • Merhabalar,
  Usa ‘de adıma banka hesabım var
  ancak america vatandaşı değilim bu nedenle paypal de sorun yaşıyorum sık sık hesabım kapanıyor.Bu sorunu çözmemde yardımcı olabiliyormusunuz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir